Orhan Pamuk ülkeyi terk etti…

Türkiye’nin Nobel Ödüllü Yazarı Orhan Pamuk, Türkiye’deki olaylardan tedirgin olmuş ve Türkiye’yi terk etmeye karar vermiş. Pamuk’un önceki gün bankasına gittiği, hesabından 400 bin dolar çektiği ve ‘uzun süre geri gelmemek üzere’ Türkiye’den ayrıldığı açıklandı.

İsabetli bir karar vermiş Türkiyenin Nobel Ödüllü Satıcısı…

Boğulmaktan korkan gemiye binmez, vatanını satarak kazandığın parayı bu vatanda yiyemezdin zaten, orhan Pamuk’a aydın diyenler, yazdıklarını ve düşüncesini benimsiyen diğer aydın yazarlar bir gün gelecek orhan pamuk gibi patlak verecekler. Ben ve benim gibi düşünenler orhan pamuk’u Nobel Ödüllü Türk Yazarı olarak değil Nobel Ödüllü Türk Satıcısı olarak görüyoruz.

Ahmet Kaya adında bir hayini hepiniz hatırlarsınız, herkezin hayran olduğu şarkılarını severek dinlediği, konserlerinide tıklım tıklım doluşarak bağrımıza bastığımız adam (sandığımız) yılan çıkmıştı.

Türkiye bu tip insanların geçim kaynağı, vakit geldiğinde gerçek yüzlerini göstererek ülkeyi terk ederler. Bunlarda başka bir örneğide İbrahim Tatlıses olacak!

Zaten sıfatları (Ahmet Kaya, İbrahim Tatlıses vb.) pkk lideri Abdullah Öcalan’a benziyor. Sanki kardeş gibiler. (pkk içersinde kardeşlik yapısı kalleşliğe dayanır.)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: