Garanti Bankası Mağduru – 4

Garanti Bankası’nın ‘HESAP İŞLETİM ÜCRETİ’ adı altında HAKSIZ tahsilatı

Bugün, Garanti Bankası’ndan Temmuz 2004 hesap özeti geldi. ’2004 yılı birinci 6 ay HESAP İŞLETİM ÜCRETİ’ adı altında 6.000.000.- TL. aldıklarını gördüm ve şubeyi aradım. Üstelik bu tutarı da, o ay Bonus kartıma ödemek için eft ile gönderdiğim paranın içinden çekmişler. Bana bu hesabı, zamanında, kredi kartı borcumu ödemem için açtırmışlardı ve hesap açma ücreti, vergisi, pulu ne idiyse alınmıştı. Şube ’Haklısınız ama bir şey yapamayız’ dedi. Haklı Müşteri Hattı da ’Haklısınız ama bir şey yapamayız’ dedi. Kredi kartlarıyla ilgili bir müşteri temsilcisiyle konuştum, oradan da aynı karşılık ve gerekli yere iletilecek dendi. Bu konuşmaların tutarı belki 6.000.000.- TL olmuştur. Üstelik iş yerimde işimi de bölerek aradım. Şube ile en az üç kez, 444 0 338 ile iki kez ve 444 0 334 ile de bu haksız yere çekilen para yüzünden faizimi öğrenmek ve yapılan saçmalığı bir daha anlatmak için son bir kez görüştüm. Komik olan, haklıyım ama bir şey yapılamıyor, banka zorla bu parayı alıyor.Ben bu hesabı yalnızca Bonus Card hesabı olarak görüyorum, bir kez olsun ne havale yapmışlığım, ne de fon almışlığım var. Müşteri temsilcilerinin eline telefon numaralarımız verilerek aratılıp fatura ödemelerimizi yapmamız için çağrıda bulunuyorlar da (ki bu geçen ay içinde yeni oldu), o zaman böylesi bir tehdit altında bulunduğumuz neden bildirilmiyor??? Arayan temsilci arkadaşlar ne diye ‘Bâri bir su paranızın faturasını bağlatın da sizden habersiz altı milyonunuzu almayalım.’, demiyorlar??Arkadaşların samimiyetle aktardıkları şu ki, kendi personelinden bile bu para zorla alınmış. Onlardan beş milyon, bizdense altı milyon. Eğer maaşımız oraya yatsaymış ya da fatura ödemelerimizi Garanti Bankası’ndan yaptırsaymışız alınmayacakmış da bundan bizim niye haberimiz yok??!!!

Bu, ’banka prosedürüdür’ diyen bir görevli de var, bu hesap açılışı sırasında bilmemiz gereken bir maddeymiş. Madem bu kadar haklılar, geriye dönüp geçen yıllar için ne diye faiz yürütmüyorlar?

Şubeye, 444 0 338 ve 444 0 334’e önerim şu oldu: Ben bu hesabı kulanmadım, kredi kartım var diye ödemelerim için açtırılmıştı, ben bunu Kredi Kartları Merkezi’nize de eft ile ödeyebilirim. Şubede şu hiç kullanmadığım hesabımı silin ve kredi kartı borcumu vadesinde ödemek için eft ile gönderdiğim paranın içinden, benden habersiz çektiğiniz tutarı kredi kartıma yeniden yatırın.

Öneriyi ancak kaydedip, o her neresiyse üst makama bildireceklermiş ama yine de bu parayı geri almam mümkün değilmiş. Bu hangi hukuka sığar? Fatura ödemesini yapmayanlara ceza mı? İki tane ek kart çıkardım diye sözüm ona armağan edilen bonusların geri tahsili mi?

Kartlar da, hesap da iptal edilebilir. Önemli olan, bu, adına ‘uygulama’ bile denemeyecek haksız tahsilat işlemlerinin geri döndürülmesi. O altı milyonun, göndermiş olduğum kredi kartı borcuma virman edilmesini istiyorum. Herkes ‘Uğraşmaya değmez kalsın, hesabı kapatırım, bankayla da ilişkim kalmaz’ derse, 6milyon x bilmiyorum kaç kişi = İYİ PARA.. Bu hesap da Sayın Garanti Bankası’nın yanına kâr kalır (soygunculuğun hesap özetlerine yansıtılmış biçimiyle)…
İlgililere saygılarımla..

Reklamlar

2 Comments »

 1. 1
  erkan Says:

  bu resmen haraç kesmektir ve devlet de buna ön ayak oluyor. bir kere de olsun vatandaşın yanında olun ne var.tez zamanda batasın garanti bankası

  GARANTİ kadar cahil, amatör, etik ve ahlak dışı işleyen, dıştan dolu ama içi bomboş olan bir kurum daha göremedim

 2. 2
  Sırmahan Berkok Says:

  Garanti bankası telefon tacizi yapıyor.Garanti bankası kredi kart limitimi yükseltmek için evimi, cep telefonumu ve sms mesajı yolu ile hergün defalarca değişik görevliler tafafından beni arayıp hayır dedğim halde tekrar arıyorlar . Haklı müşteri hattını defalarca arayıp durumu bildirdim. Genel müdürlüğü defalarca aradım tamam bildirildi diyorlar üzerine 4 – 5 kez daha aranıyorum. yardım edin.


RSS Feed for this entry

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: